Zapytanie ofertowe dotyczące wyboru Wykonawcy usług doradczych w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej polegającej na dostosowaniu wzornictwa, usług oraz opakowań do wymagań zagranicznych rynków
na rzecz firmy BG TECHNOLOGY BARTOSZ GARGASEWICZ z Bydgoszczy, która ubiega się o dofinansowanie projektu grantowego pn. „FUNDUSZ EKSPORTOWY – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego” w ramach: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 1. Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, Działanie 1.5 Opracowanie i wdrażanie nowych modeli biznesowych dla MŚP, Poddziałanie 1.5.3 Wsparcie procesu umiędzynarodowienia przedsiębiorstw, Schemat: Wsparcie MŚP na rynkach międzynarodowych - projekty grantowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Data publikacji zapytania ofertowego: 02.09.2022 r.
Termin składania ofert: 12.09.2022 r. godz. 10:00
I. Dane zamawiającego
BG TECHNOLOGY BARTOSZ GARGASEWICZ
Wojska Polskiego 65 A
85-825 Bydgoszcz
NIP 5542633744
Osoba do kontaktu: Bartosz Gargasewicz, tel. 698-685-551
II. Tryb udzielania zamówienia
Zamawiający nie jest zamawiającym w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych na podstawie art. 3 pkt.5 tej ustawy, a postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
Wspólny Słownik Zamówień KOD CPV:
79310000-0 Usługi badania rynku
79415200-8 Usługi doradcze w zakresie projektowania
79530000-8 Usługi tłumaczeniowe
III. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa doradcza, polegająca na kompleksowym przygotowaniu produktów: stolików do salonu i hotelu (w tym stolików kawowych, stolików pomocniczych, stołów do jadalni) oraz modułowych ścianek działowych do potrzeb rynku niemieckiego i francuskiego, w tym:
- usługi doradcze w zakresie dostosowania wzornictwa, usług oraz opakowań poprzez:
- przygotowanie produktów do potrzeb rynku docelowego (w tym m.in. badania marketingowe);
- opracowanie wzornictwa produktu lub opakowania;
- przygotowanie tłumaczeń związanych z przedmiotem usługi doradczej.
Minimalny zakres usługi:
- Raport (Brief – dokument będący podstawą zlecenia projektu wzorniczego) – musi określać wymagania stawiane wyrobowi tj.: produktowi/usłudze lub opakowaniu produktu, który ma zostać wprowadzony na nowy rynek zagraniczny oraz zawierać informacje dotyczące celów projektu wzorniczego i oczekiwanych efektach. Dokument powinien uwzględniać aspekt promocji/marketingu wyrobu będącego przedmiotem zamówienia na docelowym rynku zagranicznym (tj. Niemcy i Francja) oraz powinien zawierać informacje dot. wymagań/przepisów na danym rynku odnośnie dystrybucji usługi lub opakowania np. standardy dostawy w danym kraju, ograniczenia, wymagania dot. informacji jakie musi znaleźć się o usłudze lub na opakowaniach.
Dokument powinien zawierać obligatoryjnie:
- charakterystykę Wnioskodawcy;
- specyfikację rynku i charakterystykę grupy docelowej, preferencje przyszłych nabywców dla wyrobu będącego przedmiotem zamówienia (w tym preferencje co do np. materiału, kształtu);
- analizę konkurencji na danym rynku odnoszącą się do wyrobu będącego przedmiotem zamówienia;
- główne cele jakie mają być osiągnięte oraz jaką rolę w osiągnięciu tych celów ma spełniać projekt wzorniczy;
- określenie/szczegółowy opis wyrobu, który jest przedmiotem zamówienia;
- analiza trendów.
- Projekt wzorniczy – dokumentacja powinna zawierać opracowanie cech technicznych, użytkowych i estetycznych oraz wizualizację 3D.
Dokument powinien składać się obligatoryjnie z następujących elementów:
- Projekt koncepcyjny – obejmujący m.in. wstępne pomysły, wizualizacja w postaci szkiców koncepcyjnych i modeli;
- Projekt postaci wyrobu – obejmujący m.in. ogólne wytyczne dot. kształtu, wielkości, wyglądu, funkcjonalności, wstępne informacje o konstrukcji i technologii;
- Projekt szczegółowy – obejmujący m.in. dopracowane cechy wyrobu tj.: kształt, wielkość, wygląd oraz dokumentacja rysunkowa oraz prezentacja komputerowa.
Miejsce i terminy realizacji usługi: województwo kujawsko-pomorskie. Termin realizacji usługi: do 30.04.2023 r. W uzasadnionym przypadku dopuszcza się możliwość wydłużenia terminu realizacji usługi.
IV. Warunki udziału w postępowaniu
- W postępowaniu mogą uczestniczyć Oferenci, którzy:
- posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
- posiadają potencjał techniczny i osobowy umożliwiający należytą realizację zamówienia;
- są w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej należytą realizację zamówienia;
- posiadają udokumentowaną wiedzę i doświadczenie w realizacji usług będących przedmiotem zamówienia; w przypadku usług z zakresu wzornictwa są podmiotem lub tworzą zespół, w pracach którego weźmie udział przynajmniej jeden profesjonalny projektant tj. osoba posiadająca wykształcenie wyższe w zakresie projektowania (wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz lub inne kierunki projektowe w obszarze wzornictwa) oraz ma doświadczenie w projektowaniu, co oznacza: ma w swoim portfolio minimum 3 projekty dóbr (w tym usług) wytwarzanych przemysłowo (np. meble, sprzęt AGD, TRV, urządzenia specjalistyczne, opakowania);
- nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
Spełnianie warunków udziału w postępowaniu oceniane będzie na zasadzie „spełnia/nie spełnia” – na podstawie oświadczenia (stanowiące załącznik nr 2 do niniejszego Zapytania ofertowego).
V. Wykluczenia
Z możliwości składania ofert wyklucza się Oferentów, którzy:
- są podmiotem powiązanym z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
- posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji;
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
- na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (zwanej dalej „ustawa sankcyjna”), a mianowicie:
- Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w Rozporządzeniu nr 765/2006 i Rozporządzeniu nr 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej;
- Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w Rozporządzeniu nr 765/2006 i Rozporządzeniu nr 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej;
- Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej.
VI. Kryteria oceny
Rozpatrywane będą jedynie oferty spełniające warunki udziału w postępowaniu.
Zamawiający dokona oceny i wyboru oferty w oparciu o następujące kryteria:
- cena netto – waga 60 punktów
- termin realizacji usługi – waga 40 punktów
Całkowita cena netto w PLN za przedmiot zamówienia (C) – waga 60 punktów
Obliczenia punktów dokonuje się na podstawie wzoru:
C = (Cn/Cd) x 60 pkt.
C – liczba punktów przyznanych rozpatrywanej ofercie za dane kryterium (cena całkowita netto)
Cn – najniższa deklarowana cena spośród wszystkich ofert złożonych w postępowaniu
Cd – deklarowana cena rozpatrywanej oferty
Termin realizacji usługi (T) – waga 40 punktów
Punkty zostaną przyznane za deklarowany termin wykonania całego przedmiotu zamówienia licząc od dnia podpisania umowy warunkowej (tj. od 13.09.2022 r.). Obliczenia punktów dokonuje się na podstawie wzoru:
T = (Tm/Td) x 40 pkt.
T – liczba punktów przyznanych rozpatrywanej ofercie za dane kryterium (termin)
Tm – deklarowany najkrótszy termin spośród wszystkich ofert złożonych w postępowaniu (liczony w dniach kalendarzowych)
Td – deklarowany termin wykonania zamówienia (liczony w dniach kalendarzowych) rozpatrywanej oferty
Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą liczbę punktów wedle wzoru:
Suma punktów = C + T
W toku analizy i oceny ofert Zamawiający może żądać od Oferenta wyjaśnień/dodatkowych dokumentów dotyczących złożonej oferty.
VII. Termin i miejsce składania ofert
Oferta powinna być wypełniona na druku załączonego formularza ofertowego, wydrukowana, podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy i złożona wraz z załącznikami w terminie do 12.09.2022 r. do godz. 10:00 poprzez e-mail: bg@bgtechnology.com.pl z dopiskiem w tytule: „oferta – usługa doradcza” lub pocztą tradycyjną/osobiście na adres: ul. Wojska Polskiego 65 A, 85-825 Bydgoszcz.
Oferta powinna składać się z wypełnionych i podpisanych przez osoby uprawnione do występowania w imieniu Oferenta dokumentów:
- Załącznik nr 1 - formularz ofertowy;
- Załącznik nr 2 - oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;
- Załącznik nr 3 - oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu;
- Załącznik nr 4 - oświadczenie oferenta.
Oferty złożone po ww. terminie nie będą rozpatrywane. Liczy się data złożenia/dostarczenia, a nie data nadania. Nie zwracamy nadesłanych dokumentów. Koszty przygotowania i złożenia oferty pokrywa Oferent.
VII. Pozostałe informacje:
- Wykonawca zostanie związany ofertą przez 30 dni (bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania oferty).
- Zamawiający dopuszcza zlecenie przez Wykonawcę części prac/zadań podwykonawcy zewnętrznemu, o ile będzie to uzasadnione, a Wykonawca otrzyma na to wcześniejszą zgodę od Zamawiającego. W przypadku uzyskania takiej zgody, za działanie podwykonawcy Wykonawca odpowiada jak za działania własne. Co oczywiste taka zgoda nie będzie wymagana w przypadku zadania dot. zaangażowania zewnętrznej organizacji certyfikującej.
- Brak możliwości składania ofert częściowych.
- Brak możliwości składania ofert wariantowych.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do wezwania Wykonawcy do złożenia wyjaśnień i/lub uzupełnienia złożonej oferty.
- O miejscu i terminie podpisania umowy Zamawiający powiadomi wybranego Wykonawcę.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia bądź zmiany zapytania ofertowego.
- Warunki zmiany umowy:
- Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzania istotnych zmian postanowień zawartej umowy z wybranym Wykonawcą w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w szczególności w sytuacjach określonych w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 (Wytyczne Horyzontalne), a także:
- zmiany terminu umowy - w przypadku gdy: niedotrzymanie pierwotnego terminu realizacji umowy wynika z napotkania przez Wykonawcę lub Zamawiającego okoliczności niemożliwych do przewidzenia i niezależnych od nich, np. wystąpienia zjawisk związanych z działaniem siły wyższej m.in. klęska żywiołowa, niepokoje społeczne, działania wojskowe, epidemie.
- zmiany zapisów umowy innych niż zapisy wynikające z oferty - przypadku: zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy,
- zmiany warunków płatności (ilość oraz wielkość rat płatności, termin płatności, etc.). Zmiana ta nie może wpłynąć na całkowitą wartość zamówienia.
- wystąpienia oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy.
- innych okoliczności, których działając z należytą starannością nie można było przewidzieć na moment ogłaszania zapytania ofertowego i składania ofert pod warunkiem wyrażenia zgody na wprowadzenie zmiany przez Zamawiającego.
IX. Załączniki:
- Formularz ofertowy.
- Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
- Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu.
- Oświadczenie oferenta.