Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Usługa doradcza w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej, obejmujących w szczególności adaptację produktów poprzez ich certyfikację w zakresie norm technicznych i zgodności z przepisami określonych państw członkowskich UE

Modyfikowane: 1 rok temu

Opis

Zamówienie jest związane z ubieganiem się przez Swimer Łukasz Otremba o otrzymanie grantu  w ramach projektu pn. FUNDUSZ EKSPORTOWY - granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach programu Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 - Oś priorytetowa 1: Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu - Działanie 1.5 Opracowanie i wdrożenie nowych modeli  biznesowych dla MŚP - Poddziałanie 1.5.3 Wsparcie procesu umiędzynarodowienia przedsiębiorstw - Schemat: Wsparcie MŚP na rynkach międzynarodowych - projekty grantowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem zamówienia jest wyłonienie wykonawcy kompleksowych usług doradczych mających na celu uzyskanie certyfikatów produktowych, umożliwiających podjęcie działalności eksportowej na rynkach krajów członkowskich UE: Belgii, Niderlandów i Szwecji. Usługi doradcze mają być zrealizowane w ramach projektu pn.: “Adaptacja produktów SWIMER z grupy naziemnych zbiorników termoplastycznych do magazynowania olei opałowych lekkich, nafty i olei napędowych do eksportu na rynki Belgii, Niderlandów i Szwecji poprzez certyfikację produktów w zakresie norm technicznych i przepisów prawnych obowiązujących na rynkach ww. krajów członkowskich UE”.

Usługi doradcze odnoszą się do adaptacji ściśle określonych produktów firmy Łukasz Otremba SWIMER.

Usługa doradcza ma obejmować:

  • Opracowanie wytycznych w odniesieniu do zbiorników oraz ich dokumentacji towarzyszącej, a także rodzajów i zakresu badań koniecznych do przeprowadzenia celem uzyskania certyfikatów produktów na rynek Belgii, Niderlandów i Szwecji na podstawie wymagań określonych w przepisach prawnych odnośnego kraju członkowskiego UE[1].
  • Doradztwo w zakresie dostosowania produktów do wytycznych.
  • Dostosowanie dokumentacji technicznej do wymogów określonych przez jednostki oceniające zgodność.
  • Opracowanie brakujących części dokumentacji i ich kompletacja dla każdej grupy produktowej, wymaganej przez jednostki oceniające zgodność w Belgii, Niderlandach i Szwecji.
  • Koordynacja działań między SWIMER a jednostkami oceniającymi zgodność.
  • Badania techniczne grup produktowych niezbędne do uzyskania certyfikatów produktowych.
  • Tłumaczenie istniejących certyfikatów i dokumentów do przedstawienia jednostkom certyfikującym.
  • Tłumaczenie dokumentacji na języki urzędowe ww. krajów (niderlandzki, francuski, niemiecki, angielski, szwedzki). Dokumentacja obejmuje:
    1. raporty z badań
    2. certyfikaty, deklaracje zgodności, atesty na produkty lub podzespoły w odniesieniu do innych przepisów prawnych wymaganych na rynku UE
    3. instrukcje obsługi wraz z katalogiem produktów, części zamiennych lub wykazem części zamiennych
    4. rysunki konstrukcyjne i schematy elektryczne

w zakresie niezbędnym do przedstawienia w procesie certyfikacji.

  • Przeprowadzenie audytu przed certyfikacyjnego.

Uzyskanie certyfikatu dla wymienionych w Zapytaniu grup produktowych na rynki Niderlandów, Belgii i Szwecji.

[1] W odniesieniu do Niderlandów ocena powinna odbyć się w oparciu o wymagania normy BRL-K21002/03 Evaluation Guideline, zatwierdzonej przez holenderskie Ministerstwo Infrastruktury i Środowiska. W odniesieniu do Szwecji ocena powinna odbyć się w oparciu o wymagania rozporządzenia szwedzkiego MSBFS 2018:3. W odniesieniu do Belgii ocena powinna odbyć się w oparciu o wymagania wynikające z przepisów belgijskich VLAREM II.

Termin realizacji zamówienia – do 25 czerwca 2023 roku.

Dodatkowe informacje

Kategoria zamówienia: usługi

Wspólny Słownik Zamówień:

- 73220000-0 – Usługi doradcze w zakresie rozwoju

- 79410000-1 – Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania

- 79411000-8 – Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania

Wymagania wobec oferenta i wykazanie ich spełniania

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują odpowiednim doświadczeniem. Sposób dokumentacji: udokumentowane kwalifikacje i wiedza z zakresu oceny zgodności w tym przepisów unijnych oraz norm zharmonizowanych; tłumaczenia dokumentacji technicznych, instrukcji; przeprowadzenie procesów oceny zgodności maszyn, urządzeń lub wyrobów z wymaganiami norm technicznych i przepisów unijnych celem wprowadzenia ich do obrotu na rynkach UE.

2. W celu wykazania spełniania wymagań wobec oferenta należy uzupełnić informacje odnoszące się do wymagań w formularzu oferty oraz złożyć wraz z ofertą referencje lub inny dokument, z którego wynika należyte wykonanie zamówienia, o którym mowa w pkt 1.

3. W zapytaniu ofertowym nie mogą brać udziału oferenci, którzy są powiązani osobowo lub kapitałowo z zamawiającym w sposób określony w załączniku nr 2 do zapytania ofertowego.

4. W celu wykazania spełniania wymagania wobec oferenta określonego w pkt 3 należy złożyć wraz z ofertą oświadczenie o braku powiązań z zamawiającym według załącznika nr 2 do zapytania ofertowego.

Wymagania wobec oferty

1. Oferta powinna zostać sporządzona na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego. Wszystkie strony oferty wraz z załącznikami należy zeskanować i wysłać na adres e-mai: biuro@swimer.pl lub dostarczyć do biura SWIMER osobiście, pocztą na adres: Swimer Łukasz Otremba, ul. Płaska 64, 87-100 Toruń.

2. Ostateczny termin składania ofert upływa 12 października 2022 roku, do godz. 15:00

3. Oferent może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. W tym celu musi złożyć do Zamawiającego w formie mailowej oświadczenie (skan podpisanego dokumentu) o wycofaniu oferty.

4. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta, jednak zamawiający nie wymaga dołączenia do oferty dokumentów potwierdzających umocowanie osoby podpisującej ofertę.

5. Oferta musi być kompletna, a złożone dokumenty i oświadczenia muszą zawierać potwierdzenie spełniania wymagań określonych w zapytaniu.

6. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Wymagane specyfikacją dokumenty i oświadczenia sporządzone w innym języku powinny być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.

7. Oferent może złożyć tylko jedną ofertę.

8. Oferent może zastrzec, że informacje objęte tajemnicą przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji nie mogą być udostępniane innym oferentom. Informacje te należy odpowiednio oznaczyć napisem: “Informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa” oraz jednocześnie wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Oferent nie może zastrzec informacji stanowiących kryterium oceny ofert.

Kryteria oceny ofert

Przy wyborze Wykonawcy Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:

  1. Kryterium 1 – Koszt netto - 100% (max 100 pkt.). Liczba punktów danej oferty będzie obliczana wg następującego wzoru:

Liczba punktów danej oferty będzie obliczana wg następującego wzoru:

  • K1 = (Co / Cx) x 100,
  • gdzie:
  • K1 – przyznane punkty za Kryterium 1 dla oferty ocenianej;
  • Co – cena netto oferty najniższej spośród wszystkich ważnych ofert;
  • Cx – cena netto oferty ocenianej
    1. Oferta w łącznej ocenie może uzyskać maksymalnie 100 pkt.
    2. Zamawiający przyjmie do oceny podaną przez Wykonawców łączną cenę netto w złotych.
    3. Za najkorzystniejszą ofertę uważa się tę, która uzyskała najwyższą liczbę punktów przyznawanych wg opisanych kryteriów.

Informacja o ocenie i wyborze najkorzystniejszej oferty

1. Oferta nie spełniająca wymagań niniejszego zapytania ofertowego, w szczególności złożona po terminie, niekompletna lub niebędąca ofertą w rozumieniu przepisów prawa cywilnego albo w inny sposób niezgodna z przepisami prawa zostanie odrzucona z zastrzeżeniem wyraźnie określonej możliwości poprawienia błędów formalnych oraz uzupełnienia braków.

2. Zamawiający odrzuci w szczególności ofertę złożoną przez oferenta, który jest powiązany z zamawiającym w sposób określony w załączniku nr 2 do zapytania ofertowego.

3. Zamawiający odrzuci również ofertę, jeżeli oferent nie wykazał, pomimo wątpliwości zamawiającego, iż oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny w stosunku do przedmiotu zamówienia.

4. Zamawiający dopuszcza poprawienie błędów formalnych oraz uzupełnienie braków w złożonej ofercie (nie dotyczy to kryteriów oceny ofert lub złej formy oferty czy braku podpisu na ofercie). O zaistnieniu takiej konieczności zamawiający powiadomi oferenta, kontaktując się drogą e-mailową zgodnie z danymi kontaktowymi zapisanymi w ofercie. W zawiadomieniu, o którym mowa powyżej, zamawiający wyznaczy oferentowi termin na poprawienie błędów lub uzupełnienie braków. Niedokonanie tego skutkować będzie odrzuceniem oferty przez zamawiającego.

5. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od wzywania do poprawienia błędów formalnych oraz uzupełnienia braków w złożonej ofercie, w przypadku, gdy ich poprawienie lub uzupełnienie nie spowoduje, iż oferta uzyska najwyższą punktację spośród ocenianych ofert.

6. Uzupełniona lub poprawiona na wezwanie zamawiającego oferta powinna spełniać wszystkie wymogi zapytania ofertowego.

7. Zamawiający zastrzega sobie prawo szczegółowego sprawdzenia zgodności przedłożonych dokumentów i oświadczeń ze stanem faktycznym, w tym również poprzez wezwanie oferenta do wyjaśnienia treści dokumentów lub oświadczeń, a w przypadku wykazywanego wyposażenia również poprzez wizję lokalną. Uprawnienie to obejmuje sprawdzenie i wyjaśnianie zgodności przedmiotu oferty z wymaganiami zapytania ofertowego. Oferent musi być w stanie wykazać zgodność pod rygorem odrzucenia oferty.

8. Zamawiający poprawi w ofercie oczywiste omyłki, tj. takie, co do których nie ma wątpliwości, jaka miałaby być poprawiona treść oferty.

 

9. Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia zapytania ofertowego w uzasadnionym przypadku, w szczególności, gdy cena najkorzystniejszej oferty przekracza cenę jaką jest w stanie zapłacić za wykonanie zamówienia lub w przypadku, gdy rozstrzygnięcie postępowania wiązałoby się z ryzykiem obniżenia wartości dofinansowania z uwagi na wadę procesu udzielania zamówienia.

10. Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania zostanie przekazane drogą mailową/pocztową dla Oferenta i na stronie: https://swimer.pl/.

Ważność złożonej oferty - 25 dni. 

Umowa warunkowa zostanie zawarta niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty w terminie wyznaczonym przez zamawiającego według odpowiedniego wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do zapytania ofertowego.

Informacje dodatkowe

Nazwa instytucji zamawiajacej Swimer Łukasz Otremba
Data zamieszczenia 2022-10-04
Data składania ofert 2022-10-12
Rodzaj zamówienia usługi inne
Powiat Powiat toruński
Gmina Toruń
Miejscowość Toruń

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 2468
Wyświetlony: 524
Wygasa: 2025-06-29

Strona korzysta z plików cookie